ilaç

5* Luksoze Wellness Retreat

 

Fituesi i përgjithshëm: Rehabilitimi i Vitit 2022. Duke njohur punën tonë të jashtëzakonshme, normat e suksesit afatgjatë, objektet luksoze dhe vlerën.

 

Broshurë e kërkesës

5 *Zbavitje Luksoze Wellness

MJEKIMI™

Remedy Mirëqenia nuk është thjesht një arratisje nga një jetë me ankth, depresion, varësi ose djegie. Është kthimi në një jetë të jetuar mirë.

Aty ku luksi i thyer takohet me lirinë terapeutike. Një vend për t'u lidhur me diçka më të madhe se vetja. Një strehë private për të talentuarit, krijuesit, të guximshëm dhe enigmatikë për t'u rilidhur me veten e tyre. Një vend i shërimit të shkëlqyer mendor dhe fizik.

Arri me zemër të hapur dhe largohu i ndryshuar përgjithmonë. Ky është rikuperimi me një qëllim. Një destinacion me kuptim. Ky është MJEKËSIA

Programi vërtet i jashtëzakonshëm dhe i klasit botëror i Remedy Wellbeing përfshin përvoja rikuperimi si jahti ynë privat, peshkimi me shtizë, frymëmarrja dhe aventurat familjare në tokat e largëta, të gjitha të mbushura me luks madhështor 5*.

 

Retreats Remedy Wellbing

Fituesi i përgjithshëm: Rehabimi më i mirë luksoz privat 2022

REMEDY™

A jeni në një pikë ku e dini se jeta juaj duhet të ndryshojë? A po kërkoni më shumë paqe, përmbushje dhe një ndjenjë qëllimi? Remedy Wellbeing ekziston për t'ju ndihmuar të gjeni qetësinë sipas vlerave tuaja më të larta, çfarëdo qofshin ato vlera. Ofrimi i trajtimeve më luksoze në botë për mirëqenien emocionale, fizike dhe psikologjike. Remedy Wellbeing mbështet një gamë të gjerë çështjesh duke përfshirë varësitë, ankthin, pagjumësinë, depresionin, djegien, traumën, menaxhimin e peshës, restaurimin ortomolekular dhe ndërprerjen e duhanit.

Stresi & Burnout

Programi i pasurimit të jetës

Djegia e drejtuesve dhe e sipërmarrësve zakonisht rezulton në vetë-mjekim të zgjatur, pasi ndjenjat e izolimit, frikës, ankthit, paranojës dhe depresionit përkeqësohen. Lodhja emocionale e shoqëruar me performancën e reduktuar, apatia, përqendrimi i dobët, vetëfajësimi dhe çrregullimet e gjumit janë simptoma të shpeshta.

 

Dhënie pas

Rimëkëmbja nga brenda

Arri me mendje të hapur dhe largohu i ndryshuar përgjithmonë. Ky është rikuperim me qëllim. Një destinacion me kuptim. I dha statusin e rehabilitimit luksoz dhe i njohur për rezultatet e jashtëzakonshme. Ne besojmë se e kundërta e varësisë është lidhja. Lidhja me veten, me të tjerët, me mjedisin tonë dhe me universin.

Jo 12-hapash

Ekspertë fitues të çmimeve

REMEDY u konceptua si programi më progresiv në botë. Ai nuk ndjek një regjim me 12 hapa. Mirëqenia dhe shëndeti i qëndrueshëm kërkon një program trajtimi frymëzues, të përshtatur individualisht, me absitine që nuk përshkruhet dhe as nuk kërkohet. Remedy i udhëzon klientët të jetojnë jetën sipas vlerave të tyre.

Kujdesi me porosi

Një Klient: Një Program

Remedy Wellbeing është një ofrues trajtimi unik, fitues i çmimeve, i një trajtimi individual të personalizuar me porosi për djegien, depresionin, varësinë, ankthin dhe shqetësimet e shëndetit emocional. Trajtime me porosi në akomodime të jashtëzakonshme dhe në vendet private më sublime në botë.

Testimi i ADN -së

Dëshmi shkencore 15-vjeçare

Vizioni i Testi i personalizuar i ADN-së ndihmon në përcaktimin e trajtimit të personalizuar në baza individuale. Ne testojmë një panel prej 69 gjenesh që kërkojnë tregues të varësisë, çrregullimeve të humorit dhe kushteve psikosociale. Ne analizojmë mbi 300 sekuenca, 24 neurotransmetues dhe hormone të ndryshme për të individualizuar trajtimin e asistuar me ilaçe.

 

Restaurimi biokimik

Rimëkëmbja celulare

Testet tona të dedikuara laboratorike zbulojnë çështje si çekuilibrat e aminoacideve, mangësia ushqyese, hipoglikemia, inflamacioni, lodhja e veshkave, shëndeti i zorrëve, nivelet hormonale dhe neurotransmetuesit. Trajtimet detoksifikojnë dhe riparojnë dëmtimin e trurit dhe trupit në nivel qelizor dhe për të parandaluar sëmundjet dhe sëmundjet e ardhshme.

Luks + Privatësi

I dha statusin "Më i miri në botë".

REMEDY Wellbding është vlerësuar si numër një në 2022 nga Worlds Best Rehab dhe është padyshim vendi më ekskluziv dhe luksoz në botë. Programi mund të përfshijë një program unik ribashkimi me një klient dhe familjen e tyre të mirëpritur në bordin e jahtit tonë 125 metra për të lundruar për aventura magjike rreth ishujve të pabanuar.

Tripnoterapia™

Terapia e asistuar psikodelike

Trajtimet me Psilocybin, Infuzione Ketamine dhe Ibogaine të mbikëqyrura nga mjekësia janë në krye të trajtimit të shëndetit mendor dhe janë dëshmuar efektive kundër depresionit rezistent ndaj trajtimit, CPTSD, ankthit dhe varësisë. Luksi ynë Tripnoterapia™ Tërheqjet udhëhiqen në mënyrë terapeutike dhe menaxhohen nga ana mjekësore.

Fituesi i Rehabilitimit më të Mirë në Botë 2022

Remedy Wellbeing™

Remedy Wellbeing është vlerësuar si Numri Një nga Revista Worlds Best Rehab dhe është padyshim përvoja më e suksesshme, ekskluzive dhe luksoze e rehabilitimit në botë. REMEDY është vendi ku do të gjeni stafin më të mirë, teknikat terapeutike më të avancuara dhe një sërë qasjesh shkencore dhe holistike për të mbështetur dhe qetësuar pacientët përmes një metamorfoze të restaurimit të plotë.

Vlerësimet

Çfarë thonë njerëzit

"Jeta po ndryshon"

"Kjo klinikë e mrekullueshme më shpëtoi jetën. Stafi është profesionistë të konsumuar dhe e dija që isha në duar të sigurta. Unë me të vërtetë nuk mund të falënderoj të gjithë ekipin e REMEDY për ndryshimin e jetës sime. Mjekësia funksionale më ndihmoi vërtet të kuptoj se si ushqimi ka një ndikim të drejtpërdrejtë në disponimin tim. Faleminderit MJEKËSIA. Ju keni pasur një ndikim të madh në jetën dhe biznesin tim."

Harry, MB

“Përvojë e mrekullueshme”

“Shkëlqyeshëm. Çfarë mund të them më shumë. Mendova se Rehab po shkonte në përvojën më të keqe ndonjëherë dhe isha mjaft nervoz. Por MJEKËSIA është krejtësisht ndryshe. Programi në internet më ndihmoi vërtet dhe më pas rezervova një MJEKËSI të plotë dy javore me familjen time. Fjalët nuk e shpjegojnë mirënjohjen time. Më ke kthyer jetën dhe familjen time.”

Anon, Australi

“Më ktheu jetën time”

"Unë e lë REMEDY sot një grua krejtësisht tjetër, e cila tani mund të shikojë veten në pasqyrë, dhe kam filluar jo vetëm të pëlqej, por dashuri veten time. Kjo është për shkak të stafit të mrekullueshëm. Nuk mund ta fajësoj vendin në asnjë mënyrë. Menaxhmenti luan një rol kyç në bashkëveprimin me klientët që bën një ndryshim të madh. Unë jam duke pritur për jetën përsëri"

Roberta, Azi

“Përkujdesje dhe profesionale”

“Si një psikiatër i regjistruar dhe specialist në varësitë, çrregullimet e të ngrënit dhe terapinë e traumës, nuk mund ta rekomandoj mjaftueshëm REMEDY Wellbeing. Stafi profesional dhe i kualifikuar jep mbi dhe më gjerë në mbështetje të klientëve. Unë kam referuar një numër klientësh të mi për trajtim spitalor në REMEDY dhe do të vazhdoj".

Sally, Harley Street

Qendra e Njohurive

Qendra jonë e lajmeve, ngjarjeve dhe njohurive

Remedy Wellbeing është i kënaqur të ndajë mendimin aktual dhe udhëheqjen tonë të industrisë. Ekipi ynë shpesh përmendet si "ekspertët e ekspertëve" dhe thirret rregullisht nga qeveritë, OJQ-të, Organizata Botërore e Shëndetësisë dhe klinika të tjera në Evropë dhe në mbarë botën që kërkojnë të vendosin, përshtatin dhe ndryshojnë politikën aktuale të varësisë dhe shëndetit mendor.

Regjistrimet


do_shortcode ('[gtranslate]');