РЕМЕДИ

5* Луксузен велнес одмор

 

Севкупен победник: Рехабилитација на годината 2022. Препознавајќи ја нашата исклучителна работа, долгорочни стапки на успех, луксузни објекти и вредност.

 

Барање брошура

5 * Луксузен велнес одмор

ЛЕКОТ™

Лек Благосостојбата не е едноставно бегство од животот на анксиозност, депресија, зависност или исцрпеност. Тоа е враќање на добро проживеан живот.

Онаму каде што солиден луксуз се среќава со терапевтската слобода. Место за поврзување со нешто поголемо од себе. Приватно засолниште за талентираните, креативните, смелите и енигматичните да се поврзат со себе. Место на извонредно ментално и физичко исцелување.

Пристигнете со отворено срце и заминете засекогаш променето. Ова е закрепнување со цел. Дестинација со значење. Ова е ЛЕКОТ

Навистина исклучителната програма на Remedy Wellbeing и светска класа вклучува искуства за закрепнување, како што се нашата приватна јахта, подводен риболов, работа со здив и семејни авантури во далечните земји, сето тоа преполно со величенствен луксуз од 5*.

 

Лек благосостојба се повлекува

Генерален победник: Најдобра луксузна приватна рехабилитација 2022 година

РЕМЕДИ™

Дали сте во момент кога знаете дека вашиот живот мора да се промени? Дали барате повеќе мир, исполнетост и чувство за цел? Remedy Wellbeing постои за да ви помогне да најдете спокојство според вашите највисоки вредности, без оглед на тоа. Обезбедување на најлуксузните третмани на светот за емоционална, физичка и психолошка благосостојба. Remedy Wellbeing поддржува широк спектар на прашања, вклучувајќи зависности, анксиозност, несоница, депресија, исцрпеност, траума, управување со тежината, ортомолекуларна реставрација и откажување од пушење.

Стрес и исцрпеност

Програма за збогатување на животот

Изгорувањето на извршната власт и на претприемачите обично резултира со продолжено самолекување бидејќи се влошуваат чувствата на изолација, страв, анксиозност, параноја и депресија. Емоционална исцрпеност поврзана со намалени перформанси, апатија, слаба концентрација, самообвинување и нарушувања на спиењето се чести симптоми.

 

Зависноста

Закрепнување од внатре

Пристигнете со отворен ум и заминете засекогаш променет. Ова е закрепнување со цел. Дестинација со значење. Доделен статус на луксузна рехабилитација и признат за извонредни резултати. Ние веруваме дека спротивното од зависноста е поврзаноста. Поврзаност со себе, со другите, со нашата околина и со универзумот.

Не 12-чекор

Наградувани експерти

РЕМЕДИ беше конципирана како најпрогресивна програма во светот. Не следи режим од 12 чекори. За одржлива благосостојба и здравје е потребна инспиративна, индивидуално приспособена програма за третман со апстиненција која не се препишува ниту бара. Remedy ги води клиентите да живеат живот според нивните сопствени вредности.

Нарачана грижа

Еден клиент: Една програма

Remedy Wellbeing е наградуван, уникатен давател на третмани на нарачан индивидуализиран третман еден-на-еден за исцрпеност, депресија, зависност, анксиозност и грижи за емоционалното здравје. Нарачани третмани во исклучителни сместувања и највозвишени приватни локации во светот.

ДНК-тестирање

15 години научни докази

нашата прилагодениот ДНК тест помага да се одреди персонализираниот третман на индивидуална основа. Ние тестираме панел од 69 гени кои бараат индикатори за зависност, нарушувања на расположението и психосоцијални состојби. Анализираме над 300 секвенци, 24 невротрансмитери и различни хормони за да го индивидуализираме Третманот со помош со лекови.

 

Биохемиска реставрација

Клеточно обновување

Нашите посветени лабораториски тестови откриваат прашања како нерамнотежа на амино киселини, недостаток на исхрана, хипогликемија, воспаление, замор на надбубрежните жлезди, здравје на цревата, хормонални нивоа и невротрансмитери. Третманите ја детоксифицираат и поправаат штетата направена на мозокот и телото на клеточно ниво и за спречување на идни болести и болести.

Луксуз + Приватност

Награден со статус „Најдобар во светот“.

REMEDY Wellbding е оценет како број еден во 2022 година од Worlds Best Rehab и несомнено е најексклузивното и најлуксузното одморалиште во светот. Програмата може да вклучи уникатна програма за повторно обединување со клиентот и неговото семејство добредојдени на нашата сопствена јахта долга 125 метри за да испловиме за магични авантури околу ненаселените острови.

Трипнотерапија™

Психоделична асистирана терапија

Медицински надгледуваните третмани со псилоцибин, кетамин инфузии и ибогаин се во првите редови на третманите за ментално здравје и се покажаа ефикасни против депресија отпорна на третман, CPTSD, анксиозност и зависност. Нашиот луксуз Трипнотерапија™ повлекувањата се терапевтски водени и медицински управувани.

Победник на наградата за најдобра рехабилитација во светот 2022 година

Remedy Wellbeing™

Remedy Wellbeing е оценет како број еден од Worlds Best Rehab Magazine и несомнено е најуспешното, ексклузивно и луксузно искуство за рехабилитација во светот. РЕМЕДИ е местото каде што ќе го најдете најдобриот персонал, најсовремените терапевтски техники и мноштво научни и холистички пристапи за поддршка и ублажување на пациентите преку метаморфоза на целосна реставрација.

Изјави за нас

Што велат луѓето

„Животот се менува“

"Оваа неверојатна клиника ми го спаси животот. Персоналот се професионалци и знаев дека сум во сигурни раце. Навистина не можам да му се заблагодарам на целиот тим на РЕМЕДИ што ми го промени животот. Функционалната медицина навистина ми помогна да разберам како храната има директно влијание врз моето расположение. Ви благодариме ЛЕК. Имаше огромно влијание врз мојот живот и бизнис."

Хари, Велика Британија

“Прекрасно искуство”

„Брилијантно. Што повеќе да кажам. Мислев дека Рехаб ќе доживее најлошото искуство досега и бев доста нервозен. Но, РЕМЕДИ е сосема поинаков. Онлајн програмата навистина ми помогна и потоа резервирав цели две недели ЛЕК со моето семејство. Зборовите не ја објаснуваат мојата благодарност. Ми ги вративте мојот живот и моето семејство“.

Анон, Австралија

„Ми го врати животот“

"Денес оставам РЕМЕДИ една сосема поинаква жена која сега може да се погледне себеси во огледало и почнав не само да ми се допаѓа, туку љубов себеси. Ова се должи на неверојатниот персонал. Не можам да му замерам на местото на кој било начин. Менаџментот игра клучна улога во интеракцијата со клиентите што прави огромна разлика. Повторно се радувам на животот"

Роберта, Азија

„Грижа и професионално“

„Како регистриран психијатар и специјалист за зависности, нарушувања во исхраната и траума терапија, не можам доволно високо да го препорачам РЕМЕДИ благосостојбата. Професионалниот и квалификуван персонал дава погоре и повеќе за поддршка на клиентите. Упатив голем број мои клиенти на стационарно лекување во РЕМЕДИ и ќе продолжам".

Сали, улица Харли

Центар за знаење

Нашиот центар за вести, настани и знаење

Remedy Wellbeing со задоволство го споделува моменталното размислување и нашето раководство во индустријата. Нашиот тим честопати се нарекува „експерти експерти“ и редовно го повикуваат владите, невладините организации, Светската здравствена организација и другите клиники во Европа и ширум светот кои сакаат да ја постават, приспособат и променат тековната политика за зависности и ментално здравје.

Запишување


do_shortcode ('[gtranslate]');